O Gajówce Sajczyce

Gajówka Sajczyce przed remontemGospodarstwo Agroturystyczne Gajówka Sajczyce jest autentyczną, odrestaurowaną gajówką zarządcy lasów czułczyckich. Gajówka składała się pierwotnie z jednego zabudowania mieszkalnego oraz dwóch zabudowań gospodarczych – obory dla koni i bydła oraz stodoły. Obecni Gospodarze pięknie odrestaurowali Duży Domek Myśliwski, a pozostałe zabudowania gospodarcze zamienili w miejsca cudownego leśnego wypoczynku i zabawy.

Obecnie Gajówka Sajczyce to gospodarstwo agroturystyczne składające się z trzech zabudowań mieszkalnych mieszczących  przytulne pokoje sypialne. Każdy z domków ma salon z kominkiem, który ogrzeje Państwa w jesienne i zimowe wieczory. W tzw. Stodole przygotowaliśmy dużą Myśliwską Salę Balową zapleczem kuchennym oraz nieopodal – saunę opalaną drewnem.

Sauna opalana drewnemGospodarze zadbali również o otoczenie Gajówki Sajczyce tworząc niepowtarzalne ogródki skalne pośród zabudowań. Nieopodal stawu rozwieszone są hamaki, w których mogą się Państwo zrelaksować się z książką w ręku. W słoneczne dni nasze leżaki umożliwią Państwu wygodne opalanie. Miłośników wędkarstwa ucieszy zapewne własny niewielki zarybiony staw. Wieczorową porą mogą Państwo rozpalić ognisko i rozkoszować się spokojem Gajówki aż do samego rana… Palenisko jest również zaopatrzone w ruszt do pieczenia na ogniu, na którym możecie Państwo samodzielnie przygotowywać ucztę grillową.

Hamaki i plac zabaw dostępny dla gościŚniadanie na świeżym powietrzu? Na terenie agroturystyki Gajówka Sajczyce znajdują się dwie zadaszone drewniane altany, które zapraszają w letnie wieczory…

Dzieci kochają Gajówkę:) – przede wszystkim mają tu ogromny teren do zabaw, huśtawki i piaskownicę.

Na przyległym do Gajówki Sajczyce terenie znalazło się również miejsce na boisko do piłki nożnej oraz siatkówki. Wybudowano również dwa boksy dla koni, które służą jako „letnie” stajnie dla koni Gospodarzy lub gości odwiedzających nasze gospodarstwo z własnymi końmi.